Klasy VI - VIII wraz z wychowawcżyniami w dniu 14 listopada wybrały się na wycieczkę do Warszawy, która była jednym z elementów szkolnych obchodów 80 rocznicy wybuchu II wojny światowej. Pierwszym punktem programu było Muzeum Historii Żydów Polskich "Polin", gdzie uczniowie odbyli podróż przez 1000 lat historii Żydów polskich, od średniowiecza do współczesności. Wystawa stała Muzeum składa się z ośmiu galerii, które opowiadają o kulturze i dziedzictwie polskich Żydów od legend o ich przybyciu na ziemie polskie, poprzez początki osadnictwa, rozwój kultury, różnorodność polityczną, aż do czasu Zagłady i współczesności. Wielkim plusem Muzeum jest to, że na każdym etapie wędrówki twórcy wystawy oddali głos żydowskim kupcom, uczonym, artystom, gospodyniom domowym z danej epoki. Największe wrażenie na uczniach zrobiła galeria z kawiarenką z XIX wieku, gdzie można było poczuć nie tylko jej klimat, ale nawet prawdziwy zapach świeżo mielonej kawy oraz nauczyć się tańczyć tango. Drugą najlepiej zapamiętaną salą była ta poświęcona XIX - wiecznej wielonarodowej Łodzi, w której uczniowie po zakupieniu biletu mogli go skasować w łódzkim tramwaju.
Drugim punktem wycieczki było Muzeum Powstania Warszawskiego. Już sam budynek, dawna elektrownia tramwajowa z XIX wieku robi na zwiedzających duże wrażenie. Ekspozycja również zaprojektowana została w niezwykły sposób. Aranżacja wnętrza i wykorzystanie efektów multimedialnych wspaniale przybyliżają powstańczą rzeczywistość. Wzruszającym elementem wystawy jest z pewnością monument z dobiegającym z niego brzmieniem bijącego serca stolicy. Niezapomniane wrażenie robi również widok repliki samolotu Liberator B - 24, który dokonywał zrzutów dla powstańców w 1944 roku, przejście kanałami oraz film 3D pt "Miasto ruin" obrazujący zniszczenie stolicy przez Niemców.
Ostatnim punktem programu był spacer po Starówce tętniącej dziś życiem stolicy do Pomnika Małego Powstańca i warszawskiej Syrenki.